Hanka na koloběžce

7 důvodů proč a začnete cvičit s radostí

Věděli jste, že nedostatek pohybu může negativně ovlivnit fungování celého těla a také fyzické a psychické zdraví?
Pokud se pravidelně nevěnujeme nějakému sportu přepadávají nás častěji chutě na nutričně chudé, ale chutově výrazné potraviny jako jsou brambůrky, různé sladkosti a tučné potraviny.
Aktivní životní styl přináší mnoho výhod. Lépe vypadáme, lépe se cítíme a zároveň získáváme vyšší odolnost vůči stresu.

1. Bude se Vám lépe spát

Pokud nemůžete spát může to být způsobeno právě nedostatkem pohybu. Můžete začít třeba s jógou, která uvolní ztuhlé svaly, nebo se v podvečer projít po čerstvém vzduchu. Budete usínat snadněji a budete se cítit čilejší a odpočatí.

2. Nebudete se zadýchávat

Snadněji vyjdete do schodů. Při dobíhání na autobus nebudete lapat po dechu. Vaše chůze bude svižnější a Váš krok pevnější.

3. Váš metabolismus se zrychlí

Ať už věkem nebo naší neaktivitou se nám metabolismus snižuje. To znamená že se nám zvyšuje metabolický věk. Kdy i 30letá žena může mít metabolický věk 45let. Při nedostatku pohybu se svaly zmenšují a nám roste tělesný tuk. Pravidelným cvičením se může naše spalování zvýšit.

4. Zvýší se Vám tělesná zdatnost

Možná se cítíte po ránu takoví zatuhlí, začínají Vás pobolívat záda. To co jste dříve zvládli bez problému najednou Vám to nejde. Jako by Vám ubývaly síly. Je jednoduché říct „je to věkem“. Ale i takovým způsobem se projevuje ztráta tělesné kondice.

5. Budete veselí a šťastnější

Jste smutní, otrávení nic Vás nebaví, každý Vás prudí. Viník vaši špatné nálady může být opět nedostatek pohybu. Pravidelný pohyb pomáhá proti úzkosti a špatné náladě. Zlepší se nám nálada, začneme mít pocit radosti a budeme se usmívat.

6. Budeme lépe zvládat stres.

Z vlastní zkušenosti vím, že mi přestaly vadit některé věci z mého okolí. Jako by jsem byla odolnější vůdčí negativitě. Je to úžasný pocit když najednou zvládnete to co dříve už nešlo.

7. Můžete se dožít vyššího věku

Možná Vám nevadí ustavičný stres, smutek, špatná nálada, ani to že nemůžete v noci spát. Ale je fakt, že pravidelné cvičení prodlužuje život. Každý dlouhodobě ztracený kilogram navíc prodlužuje život o 3 měsíce. Bylo by hezké dožít se toho jak se Vaše vnoučata či pravnoučata vdávají či žení.

Jak mám cvičit ?

Z vědeckých studii vyplývá, že každý lidský organismus reaguje na stravu a cvičení odlišně. Vaše geny Vám řeknou nejen to, jak se máte stravovat a jakým potravinám se vyhnout, ale také jak intenzivně cvičit a jaký typ cvičení zvolit. Někteří lidé potřebují cvičit častěji, jiní začnou hubnout i když cvičí jen trochu.

zdroj: vlastní zkušenosti, bodykey.cz

Stáhni si zdarma e-book:

Bez DIETY do PLAVEK

Vyhrála jsem téměř 40 letý boj s nadváhou, nyní pomáhám lidem tento nerovný boj zvítězit. Pochopila,  jsem že obecná doporučení nefungují. Zde je řešení bez diet na celý život.

A nezaplatit ani korunu navíc!!!

Stáhni si zdarma e-book:

2000 na hodinu není pro každého

Ceníš si své schopnosti na víc? Neváhej a využij svůj talent na plno. Odměna bude úměrná tvoji odvaze, vytrvalosti a víře v sebe.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.