Hubnutí bez koktejlů

Už jste někdy zkoušeli koktejly na hubnutí?

Já ano a z toho vznikl tento článek.

Je mnoho výživových center a poradenství, které se budou usilovat o vaši přízeň a budou prezentovat, v čem jsou právě ty jejich koktejly nejlepší. Základem nejspíš bude snadno připravená vyvážená strava, kdy se nebudete muset zabývat tím, kolik máte mít v jídle bílkovin a dalších živin. Koktejloví poradci se také budou předhánět v ingrediencích, z čeho je složení prášku. Budou vám tvrdit, že to je náhrada pestré stravy! Také se budou předhánět ve svých oceněních a v koncové ceně.

 

Začněme používat zdravý selský rozum.

Opravdu si myslíte, že naše tělo (nejsložitější chemická továrna na světě) dostane vše potřebné pro své fungování, aby mohla totálně vypustit normální stravu, na které jsme vyrostli? Uvědomila jsem si, kolik je barev zeleniny, kterou jíme, kolik druhů ovoce a obilovin, Je možné toto vše dostat do prášku? Prášek nenahradí čerstvost, to není živá strava. Živá strava, také známá jako RAW, je o energii, kterou do sebe dostanete. Jinou hodnotu má hlávka salátu a jinak to bude s práškem z hlávkového salátu. Ten samý bude i rozdíl, mezi čerstvým mlékem a sušeným mlékem. Netvrdím, že se na koktejlech nedá přežít. Můj život přece není o přežití, všichni chceme žít na plno.

Návyk – může i zabít.

To, že pocházím z rodiny, která se potýká s nadváhou a já na tom byla celý život stejně, je z velké míry o špatných návycích. Zvykla jsem si jíst do sitosti, ne s mírou. Moje maminka neznala míru a já pak také ne. Díky tomu, že jsem neměla zažité správné stravovací návyky tak jsem bobtnala a pak zase hladověla a zažívala opakující se Jo-Jo. A teď proč tu píši o návyku? Požíváním koktejlů si nezměníte špatné návyky za ty správné. Na koktejlech se nelze naučit, dostat do oka míru své porce běžného jídla. Nikdy neodhadnete, kolik je vaše porce přílohy a kolik je pro vás ideální díl masa a zeleniny. Síla zvyku je velká síla a určitě bych ji nepodceňovala a snažila se ji využít ve svůj prospěch.

 

Gastronomický zážitek

Znáte to, když máte stále stejné jídlo, tak se ho prostě brzy přejíte a byť vám zprvu chutnalo, po osmé už to je s nechutí. Pestrá strava je prostě zážitek. Jednou si labužíte na avokádové pomazánce, pak je to uzený losos, nebo moje oblíbená celerová pomazánka, králík z domácího chovu, úžasná svíčková s brusinkami, pečený pstruh s máslem pokapaný citronem. Už se mi zbíhají sliny, jenom na to pomyslím. A ten pocit, když je recept postavený přímo pro mě, tak nemám ani výčitky, nebo nejistotu, jestli to co jím je OK.

 

Instantní pomocníci, kdy jsou k užitku?

Určitě jsou v něčem dobré koktejly, nebo tyčinky. Sama používám tyčinky v případech nouze, nebo jako krabička poslední záchrany. Výhoda tyčinky od Nutrilite je, že je sestavena pro moje genetické predispozice a tak ji vozím sebou na cesty, pro případ, že nebudu mít jinou hodnotnou stravu. Jednoduše ji dám přednost před zapařenou bagetou z benzínky. Dále je skvělá na výlety do hor. Zabere minimum místa, skoro nic neváží a je to pro mě náhrada jednoho jídla. Je to lepší volba než tatranka, nebo tabulka čokolády. Pokud vím, že cesta bude více fyzicky náročná a bude vhodné mít více bílkovin, pro regeneraci a výživu svalů, tak sáhnu po proteinové tyčince, která je kombinací rychlých i pomalých bílkovin a zároveň má i dostatek vlákniny.

Právě je vhodný čas začít hubnout s poznatky genetiky, s pestrou a vyváženou stravou přímo pro Vás a přiměřenou fyzickou aktivitou vašim možnostem a schopnostem. Doživotní online program Bodykey by Nutrilite zakoupíte pod Obj. č.: 117681

Podělte se o své zkušenosti v diskusi.

Chcete svému aktivnímu životnímu stylu dodat více energie?
Dodá Vám ji NUTRILITE Proteinová tyčinka: s 32 % bílkovin, vybranými vitaminy B, vysokým obsahem vlákniny a nízkým obsahem cukru – toto jedinečné složení z vysoce kvalitních ingrediencí zajistí čistou a lahodnou chuť!     V e-shopu Obj. č.: 119601

 


Stáhni si zdarma e-book:

Bez DIETY do PLAVEK

Vyhrála jsem téměř 40 letý boj s nadváhou, nyní pomáhám lidem tento nerovný boj zvítězit. Pochopila,  jsem že obecná doporučení nefungují. Zde je řešení bez diet na celý život.

A nezaplatit ani korunu navíc!!!

Stáhni si zdarma e-book:

2000 na hodinu není pro každého

Ceníš si své schopnosti na víc? Neváhej a využij svůj talent na plno. Odměna bude úměrná tvoji odvaze, vytrvalosti a víře v sebe.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.