Není 60 jako 60

Na svoji váhu a postavu nahlížíme velice individuálně a velmi zřídka objektivně.

Možná byste si rádi znovu oblékli oblíbené kousky ze svého šatníku nebo byste chtěli vypadat co nejlépe podle aktuální módy? Nebo si prostě přejete být v dobré kondici.

Někdy se jen divíme co se s námi děje, váha je pořád stejná. nebo se zvýšila jen o jedno dvě kila, proč se najednou cítíme tak špatně?

Když se podíváme na tabulku BMI a vypočítáme si své BMI, zjistíme že vlastně nejsme ani obézní. Přesto se necítíme dobře.

 

  • Podváha (BMI < 18,5)
  • Normální váha (BMI: 18,5-24,99)
  • Predispozice/mírná nadváha (BMI: 25-29,99)
  • Obezita (BMI: 30 a víc)

 

Já jsem to poznala na sobě přes léto. Váha se výrazně nezměnila. Moje BMI se stále drželo na 20,5. Což podle tabulky bylo super.  Ale co se výrazně měnilo byl můj obvod pasu. A co se stalo? 60 kilo tuku, je něco jiného než 60 kilo svalů.

Svalová hmota oproti tuku je menší a navíc svalnatá postava s vánočkou na břiše vypadá lépe, než třes amarounů pod tričkem 🙂

Nějak jsem přes léto zapomněla na pravidelnou pohybovou aktivitu. Byly prázdniny, dovolené a horko. Raději jsem šla na zmrzlinu než si zacvičit. Skončilo léto a i když jsem měla pouze dvě kila na víc, obvod byl o šest centimetrů větší. Takže místo svalové hmoty mě rostl v těle tuk.

Začínala jsem se cítit více a více unavená nic se mě nechtělo. Okolí mě jen utvrzovalo, že to je podzim, dny se krátí je málo slunce, je to věkem, začínající klimaktérium a podobně. Nikdo neměl pravdu. Začala jsem pravidelně cvičit tabatu . Váha se mě nemění jen centimetry letí dolů, takže přebytečný tuk se mění na svaly.

Tabata je druh kardio tréninku, kdy se střídají fáze 20 sekund aktivního pohybu s 10 sekund pauzy a mezi sety 1 minutová přestávka na doplnění tekutin. Celá sestava může trvat 30-45 minut a to jsem dělala 3x týdně. Na cvičení jsem použila videa z Youtube. Video1Video2

Stejná hmotnost, rozdílný objem.

Co se ještě změnilo pravidelným cvičením?  Věk mi zůstal, ale únava a chutě na sladké zmizely. Po cvičení se cítím velmi dobře spokojeně a šťastně. Za dva měsíce jsem si zpevnila postavu a v pase jsem menší o 6cm. V šatech to jde opravdu vidět.

Co jste ochotni udělat pro to, aby jste měli ze sebe radost?

 

Stáhni si zdarma e-book:

Bez DIETY do PLAVEK

Vyhrála jsem téměř 40 letý boj s nadváhou, nyní pomáhám lidem tento nerovný boj zvítězit. Pochopila,  jsem že obecná doporučení nefungují. Zde je řešení bez diet na celý život.

A nezaplatit ani korunu navíc!!!

Stáhni si zdarma e-book:

2000 na hodinu není pro každého

Ceníš si své schopnosti na víc? Neváhej a využij svůj talent na plno. Odměna bude úměrná tvoji odvaze, vytrvalosti a víře v sebe.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.