ořista těla, zdravé a živé jídlo

Očista těla /1/ Začínáme úpravou stravy

Chtěl bych se podělit o své zkušenosti. Dostal jsem se k možnosti projít si sérií očistných kůr. Není to nic nového, ale jde o roky a staletími prověřené postupy, které vedou tělo samouzdravujícímu a regeneračnímu procesu. Čisté tělo nejen lépe funguje, ale napomůže i duchovnímu rozvoji.

Pokud sledujete dění na planetě a jak na to reagujé lidé, všimnete si, že jsme v období velkých změn. Tyto změny v energiích budou pokračovat minimálně do konce roku 2022 a proto je důležité pro přežití ve zdraví něco pro své zdraví udělat.

Jídlo, které se běžně konzumuje je hodně problematické a po dlouhodobém užívání je z něj mnoho zdravotních komplikací. Dnešní strava je kyselinotvorná a plná chemie a alergenů z genetických mutací. Lékaři se snaží léčit lékama, které jen potlačují příznaky nemoci, ale nemoc nevyléčí. Proto první fáze byla změna stravy. Jste připraveni?

Změna stravy

Bylo potřeba mnoho potravin úplně vyškrtnou z jídelníčku a mnohé omezit. Již během týdne bylo znát na PH moči, že jsme se posunuli z kyselého do neutrálního PH. Takže co jsme škrtli z našeho jídelníčku?

Nekonzumovat:

Vepřové a hovězí maso – není vhodné pro člověka, navíc způsob chovu je stresující, zvířata nemají přirozenou stravu a pohyb na slunci.

Pšenice a kukuřice – je geneticky přešlechtěná a způsobuje v těle problémy.

Cukr – nevhodným zpracováním se stal nepoužitelným pro tělo.

Kravské mléko, tvaroh, jogurt, sýry, plísňové i tvarůžky – nahradit kozími, ovčími a rostlinnými produkty. Přípustný je dlouho zrající kravský sýr.

Tvrdý alkohol – je pro tělo toxický a výrobci do něj přidávají další nevhodné látky.

Káva – při pražení vznikají toxické látky a v supermarketu ani kvalitní kávu nekoupíte. Pokud se nedokážete kávy zbavit úplně, sežeňte si kvalitní zrnkovou a tu si rozemlete s trochou kardamonu.

Barviva, konzervanty, syntetické vitamíny a příchutě – to vše naše tělo nepotřebuje a znemožňuje práci imunitního systému.

Kouření a to nejen cigaret, ale i vodní dýmky.

Jíme to nejlepší:

Ovoce a zelenina, luštěniny, brambory – máme z obchodu a hledáme lepší zdroje.

Obilniny – žito, špaldu, oves, pohanku, rýži basmati, nebo neloupanou.

Kozí a ovčí sýry – jsou běžně k dostání, mimo zimu máme domácí.

Přepuštěné máslo Gii – děláme si ho sami z másla z farmářského obchodu.

Kvalitní za studena lisované oleje – máme zdroj kvalitního olivového oleje.

Sůl pouze těženou, nebo mořskou získanou odpařováním a bez dalších přídavných látek. Takže žádný jod, fluor, nebo protihrutkující látky.

Koláče pečeme z jemně mleté celozrnné špaldy a ovoce.

Sladíme velmi málo a když už, tak medem od včelaře. Med v supermarketu je nejasného původu i když je na něm napsáno Český med.

Zákusek se občas hodí – mám rád datlovou pastu, lze koupit v kilových cihlách.

Omezeně konzumovat:

Domácí vejce, nebo vejce označená 0, nebo 1. Žádný klecový chov.

Ryby – nejlépe divoké a menší kusy. Případně z kvalitních chovů.

Krůty, kachny, husy, jehněčí – je fajn mít dodavatele, kde se dobře o drůbež starají.

Dobré víno max. 1dc / den

Je to náročné?

Ano, náročné to zpočátku je, proto je důležité mít svou motivaci. Pro někoho to může být zbavení se nádoru, pro jiného duchovní růst. Jiný se chce zbavit alergie, astmatu, ekzemu, oparu, cholesterolu a dalších dnes běžných onemocnění.

Nestačí mít motivaci jen to, že se chci něčeho zbavit, je potřeba si uvědomit co tím získám, co to pro mě znamená. Budete moci vidět své děti, nebo vnoučata dospívat, získáte radost žít, běhat, plavat, nebo chodit na výlety. Vyčištěný organismus mnohem lépe využije přírodní doplňky stravy. Co je ta vaše motivace?

Spolu se svou ženou již mnoho let si hlídáme stravu bodle Bodykey programu. To nám pomáhá udržovat si normální váhu a poměr tuku v těle. Protože tento systém vychází z DNA testu, tak všem funguje bez výhrad a pomohl lidem zbavit se tukových zásob, bez úbytku svalů, zbavit se prášků na cukrovku a dalších zdravotních komplikací. Opravdu jedinečná záležitost a řečení na celý život.

Pečeme si vlastní celozrnný kváskový chleba mnoho let a teď jsme z něj vypustili pšenici a pečeme buď čistě žitný, nebo s trochou špaldy. Máme v dosahu mlýn, kde je ke koupi mouka v BIO kvalitě. Možná by jste nevěřili, ale v chuti je to velký rozdíl.

Program Bodykey nás naučil dívat se na to co jíme i z jiného pohledu, proto pro nás je tato očista jen další level na cestě.

Co bude dál?

Na začátku smě měli PH moči lehce pod 6, což podle doktorů je OK, ale to nám nestačilo, bylo potřeba se dostat aspoň na 7. Pro kontrolu jsme v lékárně koupili PH papírky za 190 Kč viz obrázek. Je potřeba mít papírky se stupnicí alespoň po 0,3 nebo přesnější. Tyto mají rozsah 5,4 až 7,4, což vyhovuje. PH si měříme v odpoledních hodinách, protože to více odpovídá realitě, než ranní měření.

Mě se PH upravilo během týdne, ale někomu to může trvat i měsíc. Když už máte PH 6.8-7.4 můžete pokračovat na očistu střev. Upozorňuji, že procedury jako je očista střev, orgánů, detoxikace a další je vhodné si naplánovat tak, aby nezasahovaly do doby úplňku a dva dny před a po úplňku. Mezi jednotlivýma kůrama máme pauzu aspoň 1 týden. Tím jsem napověděl, co nás čekalo následně.

Další díly seriálu najdete v seznamu:

Očista střev – je to stará joginská praktika, kterou někteří lidé provádí i několikrát do roka. Je to doslova průplach trávícího traktu. Četl jsem si této očistě několik let zpět a nyní ji mám za sebou. Více v odkazu.

Očista orgánů – především jater a žlučníku. Vím o ní již dlouho, ale odvážil jsem se do toho až nyní v souvislosti celé sestavy očist. Více v odkazu.

Detox – 5 dnů na šťávách. Více v odkazu.

Odkyselení organismu

Odvirování – homeopatika

Osobní zkušenosti

Stáhni si zdarma e-book:

Bez DIETY do PLAVEK

Vyhrála jsem téměř 40 letý boj s nadváhou, nyní pomáhám lidem tento nerovný boj zvítězit. Pochopila,  jsem že obecná doporučení nefungují. Zde je řešení bez diet na celý život.

A nezaplatit ani korunu navíc!!!

Stáhni si zdarma e-book:

2000 na hodinu není pro každého

Ceníš si své schopnosti na víc? Neváhej a využij svůj talent na plno. Odměna bude úměrná tvoji odvaze, vytrvalosti a víře v sebe.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.